2019. február 22., péntek

Reform sajtos rúd/pogácsa


Jön a hétvége, nem árt egy kis nasi!  Persze ideálisabb, ha kicsit egészségesebb módon próbáljuk kivitelezni. Most az egyik kedvenc receptemet szeretném megosztani veletek, amelynek olyan szuper a tésztája, hogy nagypon hálás feladat vele dolgozni.Ha egyszer kipróbljátok, imádni fogjátok! 





Hozzávalók:

40 dkg liszt- én teljeskiörlésú búzalisszttel vagy rozsliszttel szoktam készíteni
30 dkg margarin-én laktózmentes Ligát vagy Vénuszt szoktam hazsnálni
6.ek. tejföl, ami gyakorlatilag egy kis dobozos tejföl
20 dkg sajt-de lehet több is, attól csak finomabb lesz. Füstölt sajttal is isteni!
ízlés szerinti sómennyiség+ akár zöldfűszerek

Nagyon egyszerű az elkészítés : csupán a gőz felett olvasztott margarint összekeverem a többi összetevővel, és egy nagyon jó állagú tésztát kapok ezáltal. Nem  marad más hátra, mint hogy rúdakat formázzunk, vagy pogácsát szaggassunk belőle. Én különféle kiszúrókat is szoktam használni, amikor éppen úgy tartja a kedvem ( nagy kedvenc a cica és az unikornis). A sütési időt szerintem felesleges megadnom, hiszen amennyi tűzhely, annyi szokás :) ...Szóval érdemes egy fogpiszkáló/saslik beszúrásával próbát tenni.

Vegán változatot még nem próbáltam, de azt is el tudom képzelni növényi tejföllel, kókusztejjel, füstölt tofuval például.

Jó sütést Mindenkinek és persze jó étvágyat is!

R





Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése