2020. május 8., péntek

Karantén-napló 17. rész: 54-55. nap

54. nap-2020.05.06.,szerda

Vega fasírtot készítettem ebédre. Otthon gyakran csináltam, váltogatva, hogy milyen

zöldségekkel éppen. Spanyolországban ez az első: krumplis-lencsés.

Megtaláltam az ábrát, amit már múltkor le kellett volna mentenem:A deeszkalációs terv

optimális végbemenetele:

💬Napi hírek:

Pedro Sánchez bejelentette, hogy amint az utcák ismét átjárhatók lesznek és a középületek újból

kinyitják az ajtóikat, a kormány hivatalos gyásznapot fog elrendelni. Továbbá kijelentette, hogy

Spanyolország volt az az ország a világon, ahol követték a legszigorúbb intézkedéseket. Így is

két év kell szerinte a gazdaság helyreállításához. Közben Fernando Simón megerősítette, hogy

ugyan Spanyolországban az első eset január 31-én volt, de lehetséges, hogy korábban érkezett

a vírus, tünetmentes hordozókkal. Antoni Trilla epidemiológus úgy véli, hogy "jó lehetőség"

halasztani a barcelonai nagyvárosi terület belépését az eszkaláció első szakaszában.

A használt kesztyű eldobása pedig veszélyt jelenthet a közegészségügyre.






📊 Statisztika:

2020.05.06.

igazolt esetek

halottak

gyógyultak

Forrás

globálisan

3.817.382 

264.837

1.299.262 

worldometers

https://www.worldometers.info/coronavirus/

Magyarország

3.111

373

759

Magyarország Kormánya

https://koronavirus.gov.hu/

Spanyolország

220.325

25.857

126.002

LA VANGUARDIA

https://www.lavanguardia.com/

Spanyolország

253.682 

25.857

159.359

worldometers

https://www.worldometers.info/coronavirus/



Madrid és Katalónia a legrosszabb helyzetben:



A napi új esetek száma viszonylag kiegyenlített, napi 1000-1200 új esetről van szó.




A napi halálozások száma az utóbbi időben már stabilan 300 alatt van.


55. nap-2020.05.07.,csütörtök

Reggel és este is voltam kint, és nem hagytam ki az alkalmat,hogy fotózzak.

Ezek vagyunk mi 6-10 vagy 20-23 óra között:

Persze további képek is készültek:

 

Majdnem megfeledkeztem róla, hogy levideóztam a tengert.

Jól esett a séta, de biztos,hogy ez a maszk óriási rám… DIY-megoldásként duplára kötöttem a

zsineget, de ezen kívül még az egész arcomat beborítja, ami persze nem lenne baj,csakhogy úgy

feljön a szememhez, hogy a jobb szememet már majdnem kinyomta. Ekkor következik az igazgatás,

ami ugye nem a legjobb ötlet...


💬Napi hírek:

Belga és amerikai kutatók egy Winter nevű lámán kísérleteznek, mert lehetséges, hogy a lámák

szervezete képes a koronavírus ellen felvenni a harcot. Íme a megmentőnk:

Amíg megmentenek a lámák, addig is a

Mercadona Deliplus maszkokat is fog árulni 10 darabos csomagolásban, hat euróért. Szükséges is.

A koronavírus által leginkább érintett közösségek továbbra is Madrid, összesen eddig 63 870

fertőzéses esettel és 8 504 halálesettel, valamint Katalónia, 51 190 fertőzéssel és 5 394 halállal.

Éppen ezért Katalónia csak három területe léphet tovább hétfőn a következő fázisba:

Nyugat- Pireneusok, Tarragona és Ebre. A többi régiónak nem kell feltétlenül további két hetet

várni, valószínűleg csak néhány napot. Itt 38/100-as a rizikófaktor, de nem léphetünk tovább,

mert csak a 30 alattiaknak engedélyezett. Barcelonában 91-es, jelenleg a leginkább veszélyben

lévő.



"A spanyol kormány ideológiája az életmentés és az ország elindítása a spanyolok egészségének

védelme érdekében", magyarázta Sánchez.



📊 Statisztika:

2020.05.07.

igazolt esetek

halottak

gyógyultak

Forrás

globálisan

3.904.476

270.061

1.334.586

worldometers

https://www.worldometers.info/coronavirus/

Magyarország

3.150

383

801

Magyarország Kormánya

https://koronavirus.gov.hu/

Spanyolország

221.447

26.070

128.511

LA VANGUARDIA

https://www.lavanguardia.com/

Spanyolország

256.855

26.070

163.919 

worldometers

https://www.worldometers.info/coronavirus/

2 megjegyzés:

  1. Nagyon elveztem ezt a bejegyzest! Nagyon szépek a képek és valóban! Az a masz bizony óriási! Nagyon kis talalekony a virag és a karantenbol kilépők hasonlata a kerítésen keresztül!!

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Köszönöm! :) Ahogy megláttam a virágot, rögtön ez jutott eszembe :) De ma már vége. Holnaptól kezdődik az új normalitás.

      Törlés