54. nap-2020.05.06.,szerda
Vega fasírtot készítettem ebédre. Otthon gyakran csináltam, váltogatva, hogy milyen
zöldségekkel éppen. Spanyolországban ez az első: krumplis-lencsés.
Megtaláltam az ábrát, amit már múltkor le kellett volna mentenem:A deeszkalációs terv
optimális végbemenetele:
💬Napi hírek:
Pedro Sánchez bejelentette, hogy amint az utcák ismét átjárhatók lesznek és a középületek újból
kinyitják az ajtóikat, a kormány hivatalos gyásznapot fog elrendelni. Továbbá kijelentette, hogy
Spanyolország volt az az ország a világon, ahol követték a legszigorúbb intézkedéseket. Így is
két év kell szerinte a gazdaság helyreállításához. Közben Fernando Simón megerősítette, hogy
ugyan Spanyolországban az első eset január 31-én volt, de lehetséges, hogy korábban érkezett
a vírus, tünetmentes hordozókkal. Antoni Trilla epidemiológus úgy véli, hogy "jó lehetőség"
halasztani a barcelonai nagyvárosi terület belépését az eszkaláció első szakaszában.
A használt kesztyű eldobása pedig veszélyt jelenthet a közegészségügyre.
📊 Statisztika:
Madrid és Katalónia a legrosszabb helyzetben:
A napi új esetek száma viszonylag kiegyenlített, napi 1000-1200 új esetről van szó.
A napi halálozások száma az utóbbi időben már stabilan 300 alatt van.
55. nap-2020.05.07.,csütörtök
Reggel és este is voltam kint, és nem hagytam ki az alkalmat,hogy fotózzak.
Ezek vagyunk mi 6-10 vagy 20-23 óra között:
Persze további képek is készültek:
Jól esett a séta, de biztos,hogy ez a maszk óriási rám… DIY-megoldásként duplára kötöttem a
zsineget, de ezen kívül még az egész arcomat beborítja, ami persze nem lenne baj,csakhogy úgy
feljön a szememhez, hogy a jobb szememet már majdnem kinyomta. Ekkor következik az igazgatás,
ami ugye nem a legjobb ötlet...
💬Napi hírek:
Belga és amerikai kutatók egy Winter nevű lámán kísérleteznek, mert lehetséges, hogy a lámák
szervezete képes a koronavírus ellen felvenni a harcot. Íme a megmentőnk:
Amíg megmentenek a lámák, addig is a
Mercadona Deliplus maszkokat is fog árulni 10 darabos csomagolásban, hat euróért. Szükséges is.
A koronavírus által leginkább érintett közösségek továbbra is Madrid, összesen eddig 63 870
fertőzéses esettel és 8 504 halálesettel, valamint Katalónia, 51 190 fertőzéssel és 5 394 halállal.
Éppen ezért Katalónia csak három területe léphet tovább hétfőn a következő fázisba:
Nyugat- Pireneusok, Tarragona és Ebre. A többi régiónak nem kell feltétlenül további két hetet
várni, valószínűleg csak néhány napot. Itt 38/100-as a rizikófaktor, de nem léphetünk tovább,
mert csak a 30 alattiaknak engedélyezett. Barcelonában 91-es, jelenleg a leginkább veszélyben
lévő.
"A spanyol kormány ideológiája az életmentés és az ország elindítása a spanyolok egészségének
védelme érdekében", magyarázta Sánchez.
Nagyon elveztem ezt a bejegyzest! Nagyon szépek a képek és valóban! Az a masz bizony óriási! Nagyon kis talalekony a virag és a karantenbol kilépők hasonlata a kerítésen keresztül!!
VálaszTörlésKöszönöm! :) Ahogy megláttam a virágot, rögtön ez jutott eszembe :) De ma már vége. Holnaptól kezdődik az új normalitás.
Törlés