56. nap-2020.05.08., péntek
Szép napfényes reggel gyanánt leugrottam egy körre a parthoz, de gyorsan vissza is tértem, mert
ugyan az alábbi fotón nem látszik, de tele volt a part félmeztelen sportoló spanyol fiúkkal, napon
sütkérező lányokkal,s így nem tűnt biztonságosnak még maszkban sem vegyülni. Hazafelé jövet
a kisboltban vásároltam apróságokat, délután a hipermarketben voltam. Dupla vagy semmi! :D
Rengeteg dolog le van árazva 1 euróra, be is vásároltam szépen... Nem csoda, egy hónapja nem
voltam az Alcampo-ban, ami az Auchan-nak felel meg, hatalmas, és minden van benne, szuper
árakon. Tehát nem siettem, válogattam. Védve éreztem magam maszkban, bár nem természetes
még számomra a viselete. Amikor fel kell pakolni az árut a szalagra, kifejezetten kellemetlen a
maszk. Bár az is kellemetlen volt, hogy háromszor szólt rám a kasszás hölgy. Hiába, nincs meg
a rutin, amikor utoljára voltam, még nem voltak ilyen a szabályok. A boltos hölgyön is látszott,
hogy a pokolba kívánja ezt az egész helyzetet. Nem csoda. Mire megszokom a maszkot, persze,
hogy elszakadt. Este leszaladtunk a ház elé megnézni a szuperholdat, persze olyan felhős volt az
ég, hogy semmit nem láttunk. Azért szuper volt kint lenni szuperhold nélkül is. No, ne legyünk
hálátlanok, egy hete még kimenni sem lehetett csak azért, hogy felnézzünk az égre.
💬Napi hírek:
Megvan az első koronavírusos spanyol cica. Rossz ezt hallani, egyből meg is ölelgettem az én
Nyuszikámat, amikor olvastam a hírt. Az első koronavírus okozta halált Spanyolországban még
február 13-án regisztrálták: 84 napja. Mennyi minden történt már azóta...Minden terület máshogy
élte meg a történteket, Fernando Simón is megerősítette ezt nyilatkozatában, melyben azt mondta,
hogy általánosan nagyon jól felkészültek a jövőre az egyes közösségek.
📊 Statisztika:
57. nap-2020.05.09., szombat
A tegnapi vásárlás eredményeképpen finom ebédet készítettem. Fokhagymás pácban sült csirkemell,
krumplipüré, tojás és friss vegyes saláta.
A hajmosásnál feltűnt, hogy mennyire megnőtt már a hajam. Nem fogom a karanténra, mert eleve
terveztem is hosszabbra hagyni (én nem szeretem azt mondani, hogy "növeszteni", mivel nem az
én cselekvésem eredménye a növekedés, hanem egy szükségszerűen végbemenő történés).
Kivasaltam, hogy lássam, milyen hosszú most. Karácsony óta sokat nőtt. Akkor ilyen volt:
Most pedig ilyen:
Aztán amikor kimentünk, megláttam, hogy mennyi ember van a kedvenc parkunknál, így rögtön be
is göndörödött a stressztől. Gond egy szál sem, mert már úgyis tudom, milyen hosszú egyenesen. :)
A parkozás nem jött össze, de legalább láttuk, hogy milyen szépen virágoznak a különféle virágok.
A legszebb kis virág pedig nagyon várt minket haza, nem győzött bújni, aztán nyugodtan
elaludt a laptopom mellett.
💬Napi hírek:
Az alábbi térképen látható a végleges döntés arról, hogy mely területek maradnak a nulladik
fázisban és melyek léphetnek elő az elsőbe hétfőn. 51% átmegy az elsőbe, de mi még nem.
Hogy mi a különbség a fázisok között?
0.fázis
A nulladik fázisban vagyunk jelenleg, ami azt jelenti, hogy engedélyezett bizonyos idősávokban
az otthontól egy kilométer távolságra sétálni, vagy az önkormányzati területen belül sportruhában
sportolni. Az egy háztartásban élők érintkezhetnek kint, mindenki mással tartani kell a távolságot.
A 400 négyzetméternél kisebb üzletek lehetnek nyitva, és az éttermek, bárok, házhoz szállíthatnak
Kozmetika, fodrászat szintén kinyithat, az ajtóban kötelező elhelyezni kézfertőtlenítőt. Napközben
fertőtleníteni kell kétszer, majd zárás után is. A munkaruhát 60 fokos vízben kell mosni, a munka-
adó kötelessége biztosítani a védőfelszerelést. A két méter távolságot persze be kell tartani. Hétfő
óta a tömegközlekedési eszközökön már kötelező maszkot viselni (az állam osztogat maszkot).
Építőipari munkákat a lakosságtól teljesen elkülönülve lehet végezni, kivétel az azonnali hiba-
elhárítás. A hivatalok 10 iratot fognak naponta befogadni, ezeket 10 napig őrzik, utána fogják
feldolgozni.
1.fázis 🚗🧹💳
Azok a személyek, akik ugyanazon a címen tartózkodnak, akár kilenc férőhelyes magán- és kiegé-
szítő magánszállítással is utazhatnak, nem szükséges ezt maszkban megtenniük. mehetnek bankba
is, mivel fokozatosan újra nyitnak. A terasszal rendelkező éttermek is látogathatók, de csak a terasz
felét lehet kihasználni a távolságtartás miatt. Asztalonként maximum tíz ember ülhet és papír alapú
étlapok helyett elektronikusakat kell alkalmazni. Ösztönözni kell a bankkártyás fizetést a fertőzés
elkerülése érdekében. Figyelni kell a fertőtlenítésre a vendégek között, és egyszer használatos terítő-
ket és gél adagolókat kell kihelyezni. Maximum 15 ember tartózkodhat együtt nyílt területen, vagy
10 ember zárt területen. Lehetőség nyílik istentiszteleti helyek látogatására, ha azok nem haladják
meg az összkapacitás harmadát. Igaz ez az autókereskedésekre. Üzleteknél a 400 négyzetméteres vagy annál kisebb területtel rendelkező helyiségek megnyithatnak a kapacitás 30 százalékával,
garantálva legalább két méteres távolságot a vendégek között. Várható a főiskolák és az egyetemek
megnyitása, de csak fertőtlenítő, kondicionáló, adminisztratív feladatok ellátására. Szintén harminc
százalékos kapacitással kinyithatnak a könyvtárak, azonban az ottani számítógépeket szigorúan tilos
használni. A hoteleknél a recepción is két méteres távolságnak kell a dolgozók és ügyfelek között,
medencék, tornatermek használata nem megengedett, de felvonóké, targoncáké igen, minimálisan
és egy személy maximális kihasználtsága mellett.
📊 Statisztika:
58. nap-2020.05.10., vasárnap
Nyuszi kisasszony továbbra is nyugodt és bújós. Most már egészen biztos, hogy a tegnapi sétánkról
ő azt gondolta, hogy mi örökre itt hagytuk őt.
Ha már a maszkom tropára ment, ideje új után nézni.
Hogy miért is? Találtam egy szemléletes ábrát róla:
Van benne valami :)
📊 Statisztika:
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése