2020. április 3., péntek

Karantén-napló 1. rész: 0-7. nap


0. nap- 2020.03.13., péntek
MInden iskolát és óvodát bezártak, így az embereken eluralkodott a pánik. 
Estére mindent felvásároltak a boltokból. Több mint 10 méteres sor állt a hipermarketben, mi már nem is tudtunk vásárolni, mert órákat kellett volna sorban állni. Amúgy sem találtunk sok mindent az üres polcokon. Ijesztő, milyen hamar jött és mekkora pánik lett. Reméljük, hogy holnap sikerül valamit venni. 4209 esetről tudnak. Nőnapkor, 8.-án, vasárnap még csak 589 volt. 

1.nap-2020.03.14., szombat
Reggel, nyitásra érkeztünk a hipermarketbe, így tudtunk vásárolni. Töltötték éppen fel a készletet. Délutánra rövid sétát terveztünk a tengerparton, de ez elmaradt, mert először csak javasolt volt bent maradni, aztán életbe lépett a kijárási tilalom: csak élelmiszerért lehet elmenni a legközelebbi boltba, vagy a patikába orvosságért. Akinek olyan munkája van,ami miatt feltétlenül mennie kell, az engedélyezett. Ettől függetlenül mindenkinek bent kell maradnia a lakásban. Tehát otthoni karantén lépett életbe minimum a hónap végéig, de egyébként meghatározatlan időre, ugyanis valószínüleg indokolt lesz a megszokott két hétnél több időre bevetni a kijárási tilalmat, hiszen nagyon nagy mértékben növekednek a megfertőződések. Ma 2000-rel nőtt a fertőzöttek száma. Este 22 órakor az emberek heves tapsba kezdtek az erkélyeken, vagy nyitott ablaknál, hogy kifejezzék az egészségügyben dolgozók iránti hálájukat.

 2. nap- 2020.03.15., vasárnap
Kiderült, hogy a kijárási tilalom megszegéséért 600- 30 000 eurós büntetés jár, úgyhogy komolyan veszik ezt az egészet. Szerintem szokatlan lesz a karantén utáni első szabad séta... Este 20 órakor ismét tapsoltak az emberek köszönetképpen. Jó érzés hallani, mert ezen kívül, más nem emlékeztet arra, hogy vannak itt még élő emberek. A spanyol egy hangos nép, de most csend van mindenhol. Idegesítően nagy csend. Közben innen is érezni, hogy Magyarországon is egyre jobban aggódnak az emberek. Nekünk innen csak vánszorgásnak tűnik az, ami az otthon maradt szeretteinknek bolhaugrásnyi növekedés: Magyarországon 32 a fertőzött, míg itt 8 000. Lefotóztam a biciklit és a rollert, amit Erhard csütörtökön vett:előbb kitört a pánik, mint hogy fotón megmutattam volna anyukáméknak,nem hogy mentünk volna velük egy-egy kört. Mostanában nem is mehetünk…

3.nap- 2020.03.16., hétfő
Jól indult a nap, kivittük a szemetet, addig is kint voltunk. Szerény öröm, de ebben a helyzetben ez is valami. Később eleredt az eső. Az első igazi esőm Spanyolországban. Ki gondolta,hogy előbb kerülök otthoni karanténba, mint az esőre… Ma már Erhard is itthonról dolgozik végre. Már több a betegünk, mint Dél-Koreának. Mivel az Iránok valószínűleg politikai okokból kozmetikáznak, így őket is meg fogjuk előzni napokon belül.
13:05: 8794 eset, 297 halott, 521 gyógyult Spanyolországban
39 eset,1 halott,1 gyógyult Magyarországon
        173 452 eset, 6673 halott, 77875 gyógyult a világban.   
Ma már én is tapsoltam este 20 órakor 😊
Sokan a Facebookon gúnyolódnak a koronavíruson. Persze téves számításokkal. Mondván: több ember hal meg influenzában. A halálozási arány a koronánál 3,9 %, influenzánál 0.1%. Persze, hogy magasabb az influenza ÉVES száma, mikor az év 12 hónap, ez meg 4. hónapja viszi el az embereket.

4.nap- 2020.03.17., kedd
13:28: 11 178 eset, 491 halott, 1028 gyógyult Spanyolországban
50 eset, 1 halott,  2 gyógyult Magyarországon
        188 024 eset, 7477 halott, 81 000 gyógyult a világban
Tehát 24 óra 23 perc alatt világszerte kimutattak további 14 572 esetet, amiből 2384 spanyolországi.
Ma már másodszorra tapsoltam én is 😊 Holnap én vihetem ki a szemetet 😊 tegnap ketten vittük ki, mert 2 zacsi volt, de holnap csak egyikünk mehet és lestoppoltam.

200 224 eset már reggel, 9:25-kor.
Reggel olvastuk, hogy aki nem hal bele, azoknak is nagyjából két harmada valószínűleg maradandó károsodást szenved el, nem csak a tüdő sínyli meg, de a szívizomban is történhet elhalás. Napi állás:
13:05: 13784 eset, 600 halott,  1081 gyógyult Spanyolországban
58 eset, 1 halott,  2 gyógyult Magyarországon
        204 236 eset, 8240 halott, 83 429 gyógyult a világban
Délután kivittem a szemetet, láttam buszokat menni Barcelonába, három buszon összesen volt öt utas.
Bőven sikerült 12 óra alatt túlszárnyalni a reggeli állást:
Elektronikus zenével foglalkozó emberek kerültek karanténba, így valószínűleg az ő tiszteletükre az esti taps mellett volt még fél órás zenélés is. A királyt viszont ki csörömpölték…

6.nap-2020.03.19., csütörtök
13:05: 17 147 eset, 767 halott,  1107 gyógyult Spanyolországban
73 eset, 1 halott,  2 gyógyult Magyarországon
        227 719 eset, 9282 halott, 86 190 gyógyult a világban
“Este virus lo paramos unidos”- Együtt megállítjuk a vírust, azt mondta a spanyol egészségügyi miniszter, és megdicsérte a lakosságot, hogy fegyelmezetten tartják be az intézkedéseket, és kérte, hogy ez maradjon is így. Azt is mondja, hogy most ne ijedjünk meg, picit több eset lesz a napokban, a karantén előtt megfertőzöttek miatt, de mérsékelten növekszik és elérjük napokon belül a csúcsot. Szóval nehéz napok jönnek, de utána meg majd szépen látszik a karantén hatása és csökkenni fog az új esetek növekedési aránya.

7.nap-2020.03.20., péntek
13:05: 19 980  eset, 1002 halott,  1588 gyógyult Spanyolországban
85 eset, 3 halott,  7 gyógyult Magyarországon
        254 470 eset, 10 418  halott, 89 117 gyógyult a világban

R


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése