2020. április 3., péntek

Karantén-napló 4. rész: 19-20. nap

19.nap-2020.04.01., szerda
💬 Napi hírek:
  • A madridi közösség hétfőn nyitotta meg a madridi egészség adományozására szolgáló webhelyet, 48 órán belül 8,5 millió eurót kapott.
  • Dr. María José Sierra jelentése szerint Spanyolország továbbra is a járvány stabilizációs szakaszában van.
  • "Nem minden ICU ágyban van légzőkészülék" - mondja a Generalitat de Catalunya egészségügyi minisztere, miközben kijelenti, hogy további eszközök beszerzése, vásárlások, minisztérium megrendelései és más pontokból történő begyűjtése mellett dolgozik.
  • A Katalóniában nyilvántartott Covid-19 pozitív eredményei azt mutatják, hogy továbbra is  Igualada a vírus által leginkább érintett populáció, miközben ott a legkevesebb az egy főre jutó jövedelem.
  • Salvador Illa megvédte a koronavírusra vonatkozó adatok valódiságát: "Minden embert, akinél a Covid-19-et diagnosztizálták, beleszámítottuk a Covid-19 által meggyilkolt személyekbe. Valódi információ."


Eközben Magyarországon megjelent egy területi térkép



2020.03. 31., kedd
22:35
2020.03. 31., kedd
22:35

eset
halott
gyógyult
eset
halott
gyógyult
globálisan
847 661
41 726
179 032
Nem lehet mindig ezzel a vírussal foglalkozni :D
Magyarországon 
492
16
37
Spanyolországban
94 417
8269
19 259

102 136


9 053
22 647


20.nap-2020.04.02., csütörtök
A barátnőmnek végre van egy negatív tesztje, de még kell kettő. Az albán barátom jobban van, talán jövphéten hazamehet, de az ő barátja lélegeztetőgépen van sajnos.
💬 Napi hírek:
  • Salvador Illa biztosítja, hogy az Egészségügyi és Ipari Minisztériumok együtt dolgoznak a spanyol válság leküzdéséhez szükséges anyagok előállításának előmozdításában, és ennélfogva elegendőek.
  • további személyzet felvétele az egészségügyi központokba és az ápolási otthonokba
  • "Ahhoz, hogy a gazdaság először visszatérjen, most az első dolog az egészség" - mondja Illa.
  • "A járvány stabilizálódásának fázisában vagyunk, és elkezdtük a lassulást" - mondja Salvador Illa egészségügyi miniszter. "Még mindig nehéz hetek vannak, de elérjük." - teszi hozzá. MIÓTA MONDJÁK EZT, DE MÉG MINDIG NAPI 8000 ÚJ ESET VAN.HOL A LASSULÁS?
  • 950 ember meghalt tegnap.
  • Alba Vergés szerint minden kórház megnövelte kapacitását, annak ellenére, hogy egyes területek nem annyira stresszesek, mint mások.
  • Alba Vergés egészségügyi miniszter megerősíti, hogy a Katalóniából származó légzőkészülékek gyártására irányuló projektekkel kapcsolatban akkreditációt várnak tőle. 
  • Sant Adriá de Besós-ban 124 eset van:



2020.03. 31., kedd
22:35
2020.04. 02., csütörtök
22:35

eset
halott
gyógyult
eset
halott
gyógyult
globálisan
847 661
41 726
179 032
1 006 756
52 605
211 981
Magyarországon 
492
16
37
581
21
42
Spanyolországban
94 417
8269
19 259
110 238
10 100 
26 743 


Olyan hülyeségek keringenek erről a vírusról.


Az a baj, hogy a média,- főleg a magyar média - nem teszi hozzá, hogy aki meggyógyul belőle, százalékban életre szóló szövődményei lesznek valószínűleg a tüdejét és a szívizmát illetően.Tehát nem biztos, hogy a súlyos szövődményekbe nem hal bele 2 hónap múlva vagy 5 év múlva, ami krónikus betegségnek lesz jóváírva mint halálozási ok.A kis foltocska amit hagy a tüdőn, biztos alap rákos elváltozásokhoz...Továbbá a dohányzás mennyire adekvát itt? Volt családtagom,aki 78 év alatt sosem dohányzott, mégis tüdőrákos volt. Arról ne is beszélünk, hogy az alkoholizmus és az abortusz elkerülhető. Viszont egy felelősségteljes ember elkaphatja a vírust más felelőtlen emberek miatt.


R

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése