19.nap-2020.04.01., szerda
💬 Napi hírek:
- A madridi közösség hétfőn nyitotta meg a madridi egészség adományozására szolgáló webhelyet, 48 órán belül 8,5 millió eurót kapott.
- Dr. María José Sierra jelentése szerint Spanyolország továbbra is a járvány stabilizációs szakaszában van.
- "Nem minden ICU ágyban van légzőkészülék" - mondja a Generalitat de Catalunya egészségügyi minisztere, miközben kijelenti, hogy további eszközök beszerzése, vásárlások, minisztérium megrendelései és más pontokból történő begyűjtése mellett dolgozik.
- A Katalóniában nyilvántartott Covid-19 pozitív eredményei azt mutatják, hogy továbbra is Igualada a vírus által leginkább érintett populáció, miközben ott a legkevesebb az egy főre jutó jövedelem.
- Salvador Illa megvédte a koronavírusra vonatkozó adatok valódiságát: "Minden embert, akinél a Covid-19-et diagnosztizálták, beleszámítottuk a Covid-19 által meggyilkolt személyekbe. Valódi információ."
Eközben Magyarországon megjelent egy területi térkép
20.nap-2020.04.02., csütörtök
A barátnőmnek végre van egy negatív tesztje, de még kell kettő. Az albán barátom jobban van, talán jövphéten hazamehet, de az ő barátja lélegeztetőgépen van sajnos.
💬 Napi hírek:
- Salvador Illa biztosítja, hogy az Egészségügyi és Ipari Minisztériumok együtt dolgoznak a spanyol válság leküzdéséhez szükséges anyagok előállításának előmozdításában, és ennélfogva elegendőek.
- további személyzet felvétele az egészségügyi központokba és az ápolási otthonokba
- "Ahhoz, hogy a gazdaság először visszatérjen, most az első dolog az egészség" - mondja Illa.
- "A járvány stabilizálódásának fázisában vagyunk, és elkezdtük a lassulást" - mondja Salvador Illa egészségügyi miniszter. "Még mindig nehéz hetek vannak, de elérjük." - teszi hozzá. MIÓTA MONDJÁK EZT, DE MÉG MINDIG NAPI 8000 ÚJ ESET VAN.HOL A LASSULÁS?
- 950 ember meghalt tegnap.
- Alba Vergés szerint minden kórház megnövelte kapacitását, annak ellenére, hogy egyes területek nem annyira stresszesek, mint mások.
- Alba Vergés egészségügyi miniszter megerősíti, hogy a Katalóniából származó légzőkészülékek gyártására irányuló projektekkel kapcsolatban akkreditációt várnak tőle.
- Sant Adriá de Besós-ban 124 eset van:
Olyan hülyeségek keringenek erről a vírusról.
Az a baj, hogy a média,- főleg a magyar média - nem teszi hozzá, hogy aki meggyógyul belőle, százalékban életre szóló szövődményei lesznek valószínűleg a tüdejét és a szívizmát illetően.Tehát nem biztos, hogy a súlyos szövődményekbe nem hal bele 2 hónap múlva vagy 5 év múlva, ami krónikus betegségnek lesz jóváírva mint halálozási ok.A kis foltocska amit hagy a tüdőn, biztos alap rákos elváltozásokhoz...Továbbá a dohányzás mennyire adekvát itt? Volt családtagom,aki 78 év alatt sosem dohányzott, mégis tüdőrákos volt. Arról ne is beszélünk, hogy az alkoholizmus és az abortusz elkerülhető. Viszont egy felelősségteljes ember elkaphatja a vírust más felelőtlen emberek miatt.
R

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése