37. nap-2020.04.19., vasárnap
A gyengeség ma is rám-rám tört, és fejfájás is. Köhögök kicsit,de nem száraz. Ma beázott a tető egy szélesebb sávban. A legjobb időzítés: délután, hétvége, karantén idején..Holnap elvileg jön a biztosító megnézni,de javítás nem várható egy héten belül...
📊 Statisztika
38. nap-2020.04.20., hétfő
Reálisan végig gondolva szerintem sajnos több esély van most a koronát elkapni,mint a sima influenzát. De hát amíg nem vagyunk rosszul,nincs ok aggodalomra, lehet hogy ennyi kellemetlenséggel át is vészeljük, fiatalok vagyunk,szedünk vitamint, viszonylag egészségesen élünk.
💬Napi hírek:
- Simón: "Egyértelművé kell tenni, hogy a gyerekek nem mennek játszani"
- A Covid-19 halálesetek 399-re csökkennek 24 óra alatt, ami a legalacsonyabb szám március 22 óta.
- A számítógépes probléma megakadályozza a katalán gyógyszertárakat az ingyenes maszkok terjesztésében.
📊 Statisztika:
39. nap-2020.04.21., kedd
Ma már nem éreztem tüneteket napközben,de este rám tört a köhögés. Folyton meglepődöm azon, hogy az emberek Magyarországon már depressziósak vagy legalábbis életuntak a fennálló enyhe korlátozások miatt..pedig Magyarországon még bárki elmehet egy szépségszalonba, sétálhat kint, elmehet a szabadba, edzőteremben mozoghat . Itt nem lehet ezeket megtenni. A természetbe menet is megállíthatnak a rendőrök és megbüntetnek,ha nem élelmiszerért vagy gyógyszerért megy az ember. Igazából, ha oda megy, arról is igazolás kellene, de ezt nem tartatják be, úgy hallottam.
📊 Statisztika:
40. nap-2020.04.22., szerda
Kivittem a szemetet, és másik utcán jöttem végig. Annyira tetszett ez a rajz, hogy lefotóztam Az van ráírva, hogy én itthon maradok, mindenkinek jó egészséget! Jó lenne már kicsit a tengerparton sétálni, vagy valamelyik utcácskán végigmenni, már napok óta ilyesmikrúl álmodom. Bár szerintem ha a szigorításokat feloldják és ki lehet majd menni, akkor sem megyek rögtön ki, vagy csak minimálisat-biztos, ami biztos alapon. Mondjuk ruhákat kellene venni majd, az most jelen pillanatban esélytelen. És szeretnék egy botmixert is, egyelőre az sem megvalósítható, hiába írunk 2020-at és vagyunk egy civilizált európai országban.
📊 Statisztika:
41. nap-2020.04.23., csütörtök
💬Napi hírek:
- Az Egészségügyi Riasztások és Vészhelyzetek Koordinációs Központjának igazgatója, Fernando Simón hangsúlyozza, hogy az ICU-k és a kórházi kezelések enyhe növekedése tapasztalható, bár hangsúlyozza, hogy a halálesetek száma csökkenő tendenciát mutat.
- Fernando Simón: "A járvány jelentős növekedése február utolsó hetében annak köszönhető, hogy a fertőzés február utolsó hetében történt."
- "Ezen a héten kezdtük a görbe csökkenő szakaszában lenni" - nyilatkozta Falo, bár április 9 óta - 3% alatti - növekedés történt a gyorstesztek használatának megkezdésekor, ami elősegítette enyhébb esetek felderítésére. A PCR és a gyors tesztek kombinálásával "a tendencia tovább csökken" - mondta Falo.
📊 Statisztika:
42. nap-2020.04.24., péntek
A szükség szüli az innovációkat! Olyan jó sütit csináltam ahhoz képest,hogy nincs se sütőformám,se tepsim itt. Serpenyőbe tettem és úgy be az elektromos sütőbe. Megkívántam a muffint, ez olyasmi tészta. Erhardnak nagyon ízlett, megígértem,hogy holnap is sütök.
Nyuszika sem tétlenkedett persze, mindig megtalálja a módját, hogy hogyan foglalja le magát a karantén idején is. Amikor nem bújócskázik, akkor kelbimbót lop a levesből, hogy azzal focizzon.
💬Napi hírek:
"Ez az első nap, amikor több gyógymód van, mint új esetek." - mondta a epidemiológus és a koronavírus elleni bizottság szóvivője.
📊 Statisztika:
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése