22.nap-2020.04.04.,szombat
💬 Napi hírek:
- Több mint 1,8 millió maszk és 650 000 kesztyű szállt le Spanyolországban az elmúlt hét napban a biztonsági erők védelme érdekében.
- A fertőzések lassulásának e nehéz hetes hetében kitűzött célunk teljesült. Úgy gondoljuk, hogy elérhetõ, és magától értetõdõnek tekinthetjük azt" - mondta Illa, aki hangsúlyozta, hogy a rendszeres védőfelszerelések, tesztek és légzőkészülékek szállítása, a gyártás Spanyolországban történő előmozdítása mellett, a Móstoles cég és a Seat autóipari vállalat révén.
- A Nemzeti Rendőrség logisztikai főigazgató-helyettese figyelmezteti a telefonos csalások növekedését, különös tekintettel a villamosenergia-társaságok kereskedelmi „feltevéseiből” érkező hívásokra: „Számos olyan kommunikáció történt, amelyben az áldozatok hamis szolgáltatóktól hívásokat fogadnak telefon a banki adatok megszerzéséhez ".
- 📊María José Sierra, az Egészségügyi Riasztások és Vészhelyzetek Koordinációs Központjának orvosa: "Az adatok és a trend továbbra is megmarad, 124 736 fertőzéssel, ami 6% -os növekedést jelent a tegnapihoz képest, és megerősíti a csökkenő tendencia az elmúlt napokban, amit a kórházi ápolások és az UCI felvétele is megerősít. "
- ⚠️Pedro Sánchez, a kormány elnöke úgy dönt, hogy meghosszabbítja a riasztási állapotot 15 nappal, azaz április 26-ig.
- Pedro Sánchez, a kormány elnöke kijelentette, hogy Spanyolország nem fog lemondni az eurókötvényekről, és egy „igaz” Marshall-tervet javasolt a koronavírus világjárvány okozta gazdasági válság leküzdésére.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése